Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VIII Kraśnickie Spotkania Teatralne

Teatr OKO 2 i 3 grudnia po raz pierwszy gościł na 8 Kraśnickich Spotkaniach Teatralnych, gdzie młodsza grupa zaprezentowała spektakl „Jednostka”. Przypadła nam ciężka rola grania jako pierwsi. Po reakcji publiczności można wnioskować, że się udało sprostać wyzwaniu. Nie będę się rozpisywał o spektaklach, powiem tylko tyle, że poziom był wysoki i tym którzy odpuści sobie obecność... wstyd. Teraz kilka słówek o samych Spotkaniach...Wielka reaktywacja festiwalu po 13 latach... spodziewałem się wielu rzeczy, ale nie tego. Na tego typu imprezach bywa różnie. Na wielu przeglądach czy festiwalach czegoś mi brakowało, ale nie u Moniki. Miła atmosfera, wspaniali ludzie, niezliczone godziny spędzone na rozmowie, ciekawe spektakle i oczywiście warsztaty. Ciężko „zadowolić” obecne pokolenie, ale Magda i Mateusz... czapki z głów. Świetna robota! Dzieciaki was pokochały. Co do smutnej rzeczywistości organizatorskiej. Wielkie  podziękowania dla Moniki oraz Pani Iwony, całego Teatru NOTOCO, WOK w Lublinie, dyrektorowi oraz pracownikom CKiP w Kraśniku, oby tak dalej. Reaktywacja w pełni udana. Można było to zobaczyć na twarzy Moniki po zakończeniu przeglądu. Czekamy na koleją edycję z nadzieją, że będziemy na niej po raz drugi.

Marcin Nawrocki


2 grudnia zaprezentujemy spektakl "Jednostka" w ramach "VIII Kraśnickich Spotkań Teatralnych". Przegląd potrwa dwa dni od 2 do 3 grudnia. Oprócz uczestnictwa w spektaklach weźmiemy też udział w zaplanowanych przez organizatorów warsztatach. 


Program:

Sobota 02.12.2017 r.

  • godz. 19.00 - „JEDNOSTKA” reż. Marcin Woszczewski - TEATR OKO z GOK w Rudzie-Hucie
  • godz. 19.30 - „CISZA” reż. Monika Nitkiewicz – Teatr NOTOCO z CKiP w Kraśniku
  • godz. 20.00 - BARDOGRAJKA - wystąpi Józef Bilski z Lublina oraz Jarek Buczek z Chełma.

niedziela 03.12.2017 r.

  • godz. 19.00 „MY. PO PROSTU” – reż. Małgorzata Adamczyk – TEATR 5 ZŁOTYCH z PMDK w Lubartowie
  • godz. 19.40 - „ESCape” – reż. Mieczysław Wojtas – Teatr PANOPTICUM z MDK Pod Akacją w Lublinie.
Odsłony: 1622

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj odwiedziło nas: 9 → wczoraj: 64 → a dotychczas: 224377